OpenSwap Bridge Testnet Rehberi


OpeanSwap bridge testnet'in hazır olduğunu duyurdu. Testnet katılımları ücretsiz şekilde gerçekleştirilen tamamen ücretsiz ama genellikle kazanç sağlamamıza yardımcı olan etkinliklerdir. 

Sadece bir kaç işlem yaparak airdrop alma ihtimali olduğundan dolayı sizler OpenSwap Bridge testnet'e nasıl katılacağınızı detaylı şekilde anlatmaya karar verdim. Testnet katılanlara şuanda bir ödül açıklanmamış olduğunu unutmayın. Ama genel olarak testnet bittiğinde küçükte olsa bir ödül açıklama ihtimalleri var.

OpenSwap Nedir?

Testnet geçmeden önce OpenSwap nedir kısaca bahsetmek istiyorum. OpenSwap, hibrit akıllı sözleşmeler kullanarak tek bir varlık çapraz zincir köprüsü ile sıfır kaymada zincir üzerinde takas sağlayan dünyanın ilk dex’idir. 

Defi projeleri farklı zincirler üzerinde gelişmeye devam ettikçe projeler üzerindeki mevcut ürünlerden OpenSwap kullanarak faydalana bilmemize olanak sağlayacak. 

OpenSwap Bridge Testnet Rehberi

OpenSwap bridge şu anda, köprü sahnesinde oldukça nadir görülen bir şey olan, stabilcoin’in herhangi bir token ile çapraz zincir takasını zaten destekliyoruz. Bu demek oluyor ki BSC ağında bulunan USDT ile Avalenche ağında bulunan Avax coin'ni satın alabileceğiz. Şimdi gelin hep birlikte adım adım OpenSwap Bridge’i test edelim.

Adım 1:  https://testnet.openswap.xyz/ adresine gidin.

Adım 2: Testnet ağını metamask'a ekleyin.


Testnet ağlarını eklemek için açılan sayfanın sağ üst köşesinde bulunan 'Unsupported Network' butonuna tıklayın ve bir ağ seçin. Metamask cüzdanında bilgi istemi açılacaktır ve onayladığınızda otomatik olarak eklenecektir. 

Şu anda köprümüz Kovan (ETH testnet), BSC Testnet ve avalanche FUJI c-chain’i (avax testnet) destekliyor. Tüm ağları ekleyerek testleri gerçekleştirebiliriz.

Adım 3: Testnet tokenleri alın. Testnet'i gerçekleştirmemiz için test ağında kullanılmak üzere sadece test ağında kullanılan ve maddi bir değere sahip olmayan test coin'lere ihtiyacımız var. Aşağıda paylaşacağım adreslerden bunları ücretsiz olarak talep edebilirsiniz.

AVAX Ağı

https://faucet.avax-test.network/

BNB Ağı

https://testnet.binance.org/faucet-smart

ETH Ağı

https://faucets.chain.link/
https://gitter.im/kovan-testnet/faucet

Adım 4: OSWAP’ta USDT ile takas yapın.


Adım 5: Köprü Yapın!


Hedef zincirde kaynak zinciri giriş miktarını ve istenen tokeni seçerek bir sipariş oluşturabilirsiniz.


Sipariş Oluştur 'a tıkladıktan sonra, hedef zincirde beklenen miktar ve işlem ücreti gibi sipariş detaylarını inceleyebilirsiniz.


Sipariş durumunu kontrol etmek için kaydı görüntüle’ye tıklayabilirsiniz. İşlemin 30 saniye içinde yapılmasını bekleyin.

Tüm adımları tamamladıysanız OpenSwap Bridge Testnet'i başarıyla gerçekleştirdiniz. Bunları tekrarlayarak daha fazla işlem yapabilirsiniz. Eğer testnet bir airdrop açıklayacak olursa yapılan işlem sayısına göre daha fazla ödül verebilir.